Kapshticë, arrestohet turku me mijëra euro dhe dollarë

11:00 | 14/05/201911:000

Një shtetas turk i cili dyshohet për transferta ilegale vlerash monetare është arrestuar në Kapshticë.

Në një çante atij iu gjeten 5300 Dollarë, 4095 Euro si edhe 350 pulla vizash të huaja, të dyshuara si të falsifikuara. Arrestimi i shtetasit turk u bë pas disa informacioneve të marra në rrugë operative.

52 vjeçari ndodhej në autobus në drejtim të Greqisë por u zbulua gjatë kontrollit në vijën e dytë të kufirit. Vlerat monetare që mbante me vete, nuk ishin deklaruar ne kufi./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono