Kapitenit i thyen nofullën, gjest i mrekullueshëm i shokëve të skuadrës!

10:47 | 09/11/201910:470

Dhuna në Kategorinë e Dytë është e shpeshtë dhe së fundmi ka qenë kapiteni i Maliqit, Arlind Xaka, ai që e ka pësuar. Në ndeshjen me Këlcyrën ai ka marrë një goditje dhe ka thyer nofullën, ndërkohë që do të duhet të bëjë një ndërhyrje kirurgjikale që kushton rreth 2 mijë euro.

Sikurse dihet, pagesat në të Dytën janë simbolike dhe vetë lojtari e ka të vështirë ta përballojë. Gjithsesi shokët e skuadrës kanë menduar ta ndihmojnë Xakën, duke dhuruar një pjesë të rrogës së tyre për të bërë ndërhyrjen.

Lojtarët nuk janë mjaftuar me kaq, pasi kanë kërkuar edhe ndihmën e bizneseve për të plotësuar shifrën që nevojitet për të bërë ndërhyrjen në nofull. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono