Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj në prag të largimit në Greqi

15:24 | 24/12/201815:240

Mërgim Mavraj pritet të ketë një tjetër fazë të vështirë në karrierën e tij. Kapiteni i Kombëtares shqiptare, besohet se do të largohet nga Arisi i Selanikut në janar të vitit të ardhshëm.

Sakrifica ishte e madhe që arriti deri aty. Mërgim Mavraj në Superligën e Greqisë ishte një shpëtim i karrierës, me mbrojtësin që u largua nga Gjermania, por me të ardhmen që nuk është aspak e sigurt.

Kapiteni i Kombëtares Shqiptare, me shumë gjasë, do të jetë sërish në vështirësi të mëdha, pasi lajmet janë që ai mund të largohet nga Arisi i Selanikut.

Klubi grek është në krizë të thellë pas rezultateve të dobëta radhazi, dhe ndodhet në vendin e 7-të në kampionat, gati 20 pikë prapa rivalit të madh brenda qytetit, PAOK-ut të Selanikut.

Duket se ishte eleminimi nga Kupa e Greqisë, pas humbjes me Ergotelisin, që e bëri klubin selanikas që të merrte këtë vendim.

Lajmet janë që 8 futbollistë nuk do të jenë më pjesë e skuadrës, duke nisur nga janari i vitit të ardhshëm, mes të cilëve 5 grekë dhe 3 të huaj.

Burime në klub si dhe mediat bëjnë me dijë që me këta futbollistë kanë nisur bisedimet për zgjidhje me konsensus të kontratës, dhe mes tyre është edhe Mavraj.

Nuk besohet që rrezikon lojtari tjetër shqiptar i Arisit, mesfushori I kombëtares Migjen Basha.

Mavraj është 33 vjeç dhe duket se nuk do të jetë e lehtë që ta vazhdojë karrierën me klubin, por edhe me kombëtaren. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono