Kapiteni i Dritës: Partizanin e refuzova vetëm për një arsye!

12:07 | 18/10/201912:070

Partizani tentoi në verë të afronte qendërmbrojtësin Ardian Limani. Para ndeshjes të kupave të Europës kishte kontakte me klubin kryeqytetas dhe u bëri të ditur kërkesat e tij financiare. Të kuqtë nuk ishin të gatshëm t’i përmbushnin ato dhe Limani nënshkroi kontratën e re me Dritën.

Kapiteni i skuadrës nga Gjilani ka folur së fundmi për “Epokaere.com” dhe e thotë hapur që nuk pranoi të luante në Superiore për arsye financiare. “Kisha oferte konkrete nga Partizani i Shqipërisë, por nuk ndodhi transferimi për të vetmen arsye: kushtet financiare”, shprehet fillimisht Limani.

Më tej ai shton: “Mendoj se Kosova i është afruar ndjeshëm tregut të Shqipërisë, prandaj e kanë të vështirë që të marrin lojtarë nga këtu. Këtë e dëshmon edhe ardhja e shumë lojtarëve nga Shqipëria në Kosovë”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono