Kapet në ujërat e Jonit një breshkë 45-vjeçare

12:59 | 13/06/201812:590

Një breshkë, rreth 45-vjeçare ka rënë në rrjetat e peshkatarëve të Orikumit në Vlorë.

Bëhet fjalë për një breshkë të llojit KaretaKareta, me një peshë rreth 40 kilogramë, e pa asnjë lloj dëmtimi.

Ajo ka ngjallur mjaft interes, pasi një specie e tillë, është e rrallë, si në Adriatik ashtu dhe në Jon.

Peshkatari Sherif Durmishi thotë se pritet mbërritja e specialistëve të zonave të mbrojtura, për ta matrikulluar dhe lëshuar sërish në det./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono