Vrau fqinjin pas një konflikti të çastit, arrestohet Nik Lulashi (Video)

10:00 | 11/07/201910:000

Kapet pas një viti kërkim 55-vjeçari Nik Lulashi, i dyshuar për vrasjen e fqinjit të tij Tahir Bajraktari një vit më parë në Tropojë. Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative 55-vjeçari është arrestuar në fshatin Bregu i Lumit, në Dukagjin. Ngjarja për të cilën akuzohet i arrestuari, ka ndodhur më 18 Shtator të vitit të kaluar, në bjeshkën e Doberdollit, Tropojë.

Tahir Bajraktari qellua për vdekje me armë zjarri ne shtëpinë e tij të pushimit, pas një konflikti për pagesën që i jepte autorit për t’u kujdesur për shtëpinë e tij të pushimeve. Mbi të arrestuarin Nik Lulashi rëndojnë akuzat “Vrasja me dashje” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” ./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono