Kapet fieraku me 70 mijë euro në makinë

18:13 | 14/09/2018

Një 35 vjeçar është arrestuar pasi në makinën e tij u gjetën 70 mijë euro. Ndalimi i tij u bë rastësisht nag forcat e qarkullimit rrugor, por më pas në lojë u futën edhe ato të antikrimit dhe prokuroria. I arrestuari është Antonia Bregu 35 vjeç dhe policia në njoftimin e saj thotë se ai po qarkullonte me mjetin tip Range Rover në gjendje të dehur.

Për 70 mijë eurot që iu sekuestruan, policia dyshon se vijnë nga veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të metejshme për veprat penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale”, dhe “Drejtimi i automjetit në gjendje të dehur apo pa dëshmi”. Antonio Bregu ka qënë i dënuar në Itali dhe Zvicër për trafikim të lëndëve narkotike. Para 2 vjetësh ka dalë nga burgu në Zvicër./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono