Kapet autori i plagosjes në kryeqytet

09:28 | 08/06/201909:280

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 22-vjeçar, i cili plagosi me thikë një person. Ngjarja në fjalë ndodhi mesditën e së premtes në rrugën “Frosina Plaku”.

Sipas uniformave blu, E.K goditi me thikë 25-vjeçarin S.P. Arrestimi i të riut u bë për penale “Vrasja me dashje  e mbetur në tentative” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

“Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme”, thuhet më tej në njoftimin e policisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono