Kapet 53-vjeçari i dënuar me 35 vjet burg

18:41 | 12/07/201918:410

Policia e Durrësit ka finalizuar një operacion këtë të premte dhe ka kapur një person të shpallur në kërkim për vrasje.

Mësohet se Skënder Baku, 53 vjeç, banues në Luz të Fushë Krujës është dënuar në vitin 2015 me 35 vjet burg për veprën penale të vrasjes për gjakmarrje të kryer në bashkëpunim dhe prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve.

Ngjarja për të cilën është dënuar 53-vjeçari ka ndodhur më 1 Tetor të vitit 2013, ku në Fushë Krujë u vra Lulëzim Shera. Policia njoftoi se kapja e Bakut u bë pas informacioneve të marra në rrugë operative për vendndodhjen e  tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono