Kapen me 45 kg marijuanë në automjet, arreston dy shqiptarë

13:59 | 12/12/201713:590

Tre korrierë droge të cilët udhëtonin me dy automjete duke transportuar 45 kilogramë marijuanë u arrestuan nga policia italiane në Katania. Ata janë dy shtetasit shquptarë Viktor Dalipaj 42 vjec, Arsen Hoxha 36 vjec dhe shtetasi Italian Xhuzepe Ruso 40 vjec. Të tre udhëtonin nga Mesina për në Katania ndërsa droga u gjet në automjetin e shtetasit Italian. Të arrestuarit akuzohen për transport dhe shpërndarje droge dhe aktualisht ndodhen në burgun e Katanias./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono