Kapen hajdutët e bagëtive

09:39 | 17/07/201909:390

Policia e Lezhës dhe e Shijakut ka arritur të zbardhë një sërë vjedhjesh të bagëtive. Për pasojë dy të rinj janë vënë në pranga.

I pari që është arrestuar është 32-vjeçari A.N., banues në Kurbin. Ai dyshohet se ka kryer 7 vjedhje, konkretisht në fshatin Barbullojë, Tale e Baqel në Lezhë dhe në Karpen, Fllakë, Shijak e Maminas, ku ka vjedhur gjithsej  11 krerë bagëti të trasha.

Vjedhjet, i riu i ka kryer në harkun kohor Prill-Korrik 2019 dhe policia thotë se ato janë dokumentuar në mënyrë ligjore.  Gjatë operacionit të koduar “Kasapi, uniformat blu gjetën dhe sekuestruan një furgon të marrë me qira nga 32-vjeçari.

Gjithashtu u arrestua në flagrancë edhe 38-vjeçari E.L., banues në Paskuqan të Tiranës. Gjatë kontrollit të ushtruar në stallën e tij u gjetën tre krerë bagëti të trasha të vjedhura në Tale, Lezhë dhe Maminas.

Një ditë më parë, një 57-vjeçar humbi jetën gjatë një aksidenti automobilistik pasi po ndiqte hajdutët që po i vidhnin bagëtitë. Makina Agim Muçës përfundoi në një kanal dhe ai humbi jetën në vend. Me të ndodhej edhe djali i tij, i cili mori plagë të rënda./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono