Kapen 23 kg heroinë në Selanik, 7 të arrestuar mes tyre 4 shqiptarë

11:34 | 25/01/202011:340

Një tjetër operacion antidrogë është zhvilluar këtë të shtunë në Greqi ku si pasojë janë sekuestruar 23 kg e 744 gram heroinë si dhe 414 gram kokain, dhe janë rrestuar 7 persona mes të cilëve katër janë shqiptarë.

Mediat greke raportojna se droga është sekuestruar gjatë operacionit të kontrollit të disa banesave në Selanik.

Dyshimet janë se droga do të Ndërkohë të shpërndahej në Athinë dhe Selanik  Hetimet kanë zbuluar se organizata kishte një laborator droge dhe ishte përfshirë dhe në shpërndarjen e kokainës.

Ndërkohë dyshohet se lënda narkotike ishte importuar nga Shqipëria shkruan iefimerida.gr./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono