Kaos në Argjentinë, sulmohet autobusi i Boca Juniors (Video)

22:25 | 24/11/201822:250

Ndeshja historike mes Boca Juniors dhe River Plate është shtyrë për shkak të skenave të dhunshme që përfshinë kryeqytetin argjentinas të Buenos Airesit. Sipas asaj që raportojnë mediat ndërkombëtare, autobusi që transportonte lojtarët e Boca Juniors u sulmua nga tifozët kundërshtar. Për të shpërndarë këta të fundit është përdorur gaz lotsjellës.

Gjitashtu raportohet se gazi ka ndikuar edhe te futbollistët e skuadrës, madje probleme me frymëmarrjen ka patur edhe ish-ylli i Manchester United, Carlos Tevez. Përballja mes Boca Juniors dhe River Plate është derbi më historik në botë. Është hera e parë që të dyja skuadrat ndeshen në finalen e kupës Libertadores. Ndeshja e parë u mbyll në barazim 2-2. Ndërkohë kjo e sotmja pritet që të luhet në orën 23:15, megjithatë drejtuesit e Boca-s këmbëngulin që ndeshja të shtyhet./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono