Kandidatja e BD-së për bashkinë e Vlorës tregon alternativat që ofron për qytetarët

16:33 | 13/06/201916:330

Kandidatja e Partisë Bindja Demokratike për Bashkinë e Vlorës Valbona Mezini tregon alternativat që do t’i ofrojë qytetarëve nëse fiton garën elektorale përballë kandidatit të Partisë Socialiste.

Për herë të parë në Vlorë në garën për kreun e bashkisë kandidon një grua. Valbona Mezini sfidon në këto zgjedhje vendore kryetarin aktual të bashkisë së Vlorës Dritan Lelin. Ajo vjen nën logon e Bindjes Demokratike, partisë më të re opozitare që sapo ka nisur rrugëtimin në formimin politik shqiptar.

Nuk e sheh të pamundur ndryshimin e një historie të pas viteve ‘90 ku institucioni më i lartë vendor i Vlorës është drejtuar kryesisht nga socialistët, ndërsa të djathtët për 22 vite e kanë patur të vështirë rikthimin në drejtimin e Bashkisë së Vlorës.

Kandidatja Mezini tregon alternativat që sjell bindja demokratike për qytetin e Vlorës.

Kandidatja e Bindjes Demokratike për bashkinë e Vlorës Valbona Mezini vjen në këtë garë elektorale për drejtimin e pushtetit vendor përballë kandidatit të Aleancës për Shqipërinë Europiane, Dritan Leli. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono