Kanadezët i hidhen kundër Harry-t dhe Meghan-it: Shpenzimet, t`i paguajnë vetë

08:12 | 24/01/202008:120

Harry dhe Meghan menduan se do të kenë më në fund lirinë dhe paqen e shumëdëshiruar në Kanada, por a do të jetë vërtet kështu? Sepse shenjat që tregojnë të kundërtën, kanë filluar.

Së pari, paparacët nuk u ndahen as atje, dhe së dyti, kanadezët treguan përmes një peticioni online se nuk duan të paguajnë për Dukën dhe Dukeshën e Sussex. Kur vjen fjala tek shpenzimet e sigurisë, Harry dhe Meghan duhet t`i paguajnë vetë.

Dhe ato nuk shkojnë pak, por diku tek 800 mijë euro në vit. “Kanadezët e mirëpresin Dukën dhe Dukeshën, por nuk janë të detyruar t`i mbështesin financiarisht”, deklaroi Aaron Wudrick, presidenti i Federatës Kanadeze të Tatimpaguesve, e cila ishte dhe nismëtarja e peticionit që mblodhi brenda pak orësh me mijëra firma./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono