Kanada, furgoni vërshon ndaj këmbësorëve

20:46 | 23/04/2018

Persona të shumtë kanë mbetur të plagosur të hënën në Toronto të Kanadasë, pasi një furgon ka vërshuar drejt një turme këmbësorësh.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13 e 30 me orën lokale, 19 e 30 me orën tonë dhe sipas autoriteteve të plagosurit dyshohet të jenë 8 deri në 10 vetë.

Autori i agresionit është larguar nga vendi i ngjarjes me shpejtësi në bordin e mjetit të tij. Autoritetet lokale kanë reaguar duke urdhëruar pezullimin e shërbimit në një stacion metroje të zonës dhe duke u sugjeruar qytetarëve që të shmangin kalimin atje.

Agjentë të armatosur kanë marrë nën kontroll perimetrin, ndërsa ekipet mjekësore u kanë ardhur në ndihmë të plagosurve. Ndërkohë dyshohet edhe për një viktimë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono