Kampionët e Champions, Haaland dhe Messi shkruajnë historinë!

21:57 | 23/10/201921:570

Lionel Messi dhe Erling Haaland kanë shënuar sot në Champions League dhe si rrjeta e yllit argjentinas, ashtu dhe ajo e talentit norvegjez, ishin historike. Me golin e shënuar në minutën e tretë kundër Slavia Prague, Lionel Messi u bë futbollisti i vetëm që shënon në 15 sezone në Champions League, një rekord fantastik për “Pleshtin”.

Edhe sulmuesi i Salzburg, Haaland, gjeti rrjetën në pjesën e parë kundër Napolit. Sulmuesi i talentuar shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Me këtë gol, Haaland i bashkohet Karim Benzemas, duke u bërë adoleshenti i dytë që shënon në tre sezonet e para në Champions./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono