Kamenos paralajmëron: Kush voton pro emrit “Maqedoni” do të përjashtohet nga partia

15:50 | 12/06/2018

Kryetari i Grekëve të Pavarur, Panos Kamenos tha se nuk do të përkrahë asnje marrëveshje që do të përmbaje termin Maqedoni në emërtim. Megjithatë, sipas tij, kjo nuk do të vendosë në rrezik koalicionin qeverisës. Ai shtoi se mund të kalojë pothuajse një vit, para se marrëveshja që do të arrijnë dy kryeministrat, të ratifikohet në kuvendin e Greqisë. Kamenos thotë se shkak për këtë vonesë është referendumi që do të organizohet në Maqedoni. Po ashtu ai ka paralajmëruar anëtarët e partisë së tij, se “çdokush që nuk do të ndjekë qëndrimin e partisë për çështjen e emrit, do të jetë automatikisht i përjashtuar nga partia”. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono