Kalonin klandestinë, gjykata e Elbasanit burg për turkun dhe katër të tjerë

16:07 | 16/06/201916:070

Gjykata e Elbasanit dha masën e sigurisë për tetë personat të cilët u arrestuan tre ditë më pare pasi akuzohen për kalimin e paligjshëm të klandestineve që vinin nga Siria, Turqia dhe Iraku drejt vendeve të BE.  Për 5 prej tyre u dha masa e sigurisë “arrest me burg”, kurse tre të tjerët u lanë në detyrim paraqitje. Në burg u la një shtetas turk dhe katër të tjerë.

Këta persona në bashkëpunim me njëri- tjetrin, vepronin si grup kriminal, duke organizuar transportin  e klandestinëve të huaj nga Kufiri i Gjelbër me shtetin grek në drejtim të Tiranës dhe më pas në drejtim të Mal të Zi.

Ata paguanin shuma të mëdha Eurosh te organizatori i trafikut./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono