Kaloi vettingun/ Komisioneri publik ankimon vendimin ndaj Edmond Islamajt

16:55 | 12/07/201816:550

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmoi në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj. Sipas Komisionerit Publik, institucionit që përfaqëson publikun në procesin e vettingut, në rastin e Islamajt hetimi i KPK nuk është i plotë. “Faktet dhe provat e administruara në përfundim të këtij hetimi administrativ janë të pamjaftueshme për të mbështetur vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për konfirmimin në detyrë të subjektit të rilerësimit, Edmond Islamaj”, thuhet në ankimin e Komisionerit Publik. Përmes ankimit, Komisioneri Publik i kërkon Kolegjit të Posaçëm të Apelimit të riparojë mangësitë e KPK-së. Edmond Islamaj u konfirmua në detyrë në 7 qershor 2018. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono