Kalaja e Ali Pashës në Porto Palermo, turistë nga e gjithë bota të mahnitur

19:31 | 01/08/201919:310

Kamera e Edicionit Veror këtë të enjte është ndaluar në kalanë e Ali Pashë Tepelenës në Porto Palermo. Ajo vizitohet nga qindra vizitorë vendas dhe të huaj çdo ditë nga ora 09-19. Hyrja kushton vetëm 100 lekë të reja.

Të pyetur nga ABC News turistët thonë se ua kanë  rekomaduar guidat turistike, apo duke ecur me makinat e tyre përgjatë bregut. Ata shprehen se janë të mahnitur nga pamja, por edhe nga ftohtësia brenda në kala. /abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono