Kaçi: Biblioteka i kthehet normalitetit në shërbime

16:01 | 12/07/2018

Biblioteka Kombëtare i kthehet normalitetit pas  përmbytjeve të 23 Qershorit. Specialistja e bibliotekës, Eni Kaçi, në një intervistë për ABC News thotë se librat e lagur janë të gjithë të rikuperueshëm, por shkaqet e përmbytjeve nuk dihen ende, sipas saj biblioteka është në pritje të raportit teknik. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono