Kaçaj: Stadiumi i ri si bunker, e mbyt kulla dhe hoteli!

23:48 | 17/10/201923:480

Salvador Kaçaj, ish-futbollisti i kombëtares, është një nga të ftuarit në emisionin “Pressing” në ABC News. Kur u pyet për trajnerin Reja dhe për stadiumin e ri, “Arena Kombëtare”, Kaçaj tha:

TRAJNERI – “Ky trajner nuk bën për Shqipërinë se është moshë e thyer. Do të dështojë dhe është i dështuar. Kjo kombëtare e ka brumin. Me gjithë respektin që kam për ty (drejtuar Rizës), ti ke komplimentuar Panuçin, kështu që mos fol”.

STADIUMI I RI – “Impianti i ri është një çështje tjetër. Çdo gjë e re është e bukur. Ne kemi pasur nevojë të bëjmë një stadium nga e para, si në Elbasan ose në Kosovë, “Fadil Vokrri”. Aty është bërë një bunker, jo stadium. Kam vetëm një pyetje: “I kujt është ai hoteli aty?” Nuk më pëlqen stadiumi, është një bunker i mbyllur. E mbyt kulla, e mbyt hoteli. Por unë do shkoj në stadium, se ai stadium është i imi”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono