Ka akord zyrtar, Juventusi zgjat bashkëpunimin me 31-vjeçarin

20:14 | 21/11/201920:140

Tani është gjithçka zyrtare dhe dashuria mes Juventusit dhe Juan Cuadrados vazhdon. Akordi ishte përmendur prej ditësh, ndërsa ka ardhur edhe zyrtarizimi i kampionëve të Italisë.

Lojtari kolumbian ka nënshkruar rinovimin e kontratës me bardhezinjtë. Aktualja i përfundonte në fund të këtij sezoni, teksa e reja zgjat deri në verën e vitit 2022.

Cuadrado është pjesë e “Zonjës së Vjetër” prej vitit 2015. 31-vjeçari ofensiv po aktivizohet në rolin e mbrojtësit të djathtë nga trajneri Sarri dhe i ka bindur të gjithë me paraqitjet e tij për të vazhduar sërish si juventin. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono