Juventus shpallet kampion në Itali për sezonin 2018-2019

23:15 | 20/04/201923:150

Juventus është zyrtarisht kampion në serie A për të 8 vit radhazi. Bardhezinjtë mbyllen çështjen e titullit 5 java para fundit te kampionatit. “Zonja e Vjetër” numëron plot 35 kampionate të fituara në Itali, me shumë se ç’ka skuadër tjetër.

Juventus shpallet zyrtarisht kampion i serisë A për sezonin 2018 19. Ky ishte titulli i tetë radhazi në kampionatin Italian për “Zonjën e Vjetër” dhe e 35 në historinë e klubit ndërkohe që pretendojnë 37 për shkak të dy trofeve të hequra në skandalin Kalcopoli. Juventusit i mjaftonte një pikë për ta siguruar matematikisht kampionatin dhe nuk zhgënjeu ndaj Fiorentinës duke fituar me rezultatin 2-1.  Milinkoviç surprizoi vendasit në minutën e 6 të takimit. Juventusi nuk krijon shumë pasi mungesat si Bybala, Mandzukiç, Khedira apo Kelini ndikojnë shumë. Gjithsesi barazimi erdhi në fundin e pjesës se parë. Sandro realizon me kokë duke vendosur baraspeshën.

Në pjesën e dytë skuadrat luajnë në sulm dhe kërkojnë golin e avantazhit. Portugezi kërkon golin numër 600 me klubet por nuk ia del edhe pse rastet nuk munguan. Edhe pse çështja e titullit kampion ka përfunduar, Juventus ka je objektiv, barazimin e rekordit me 102 pikë të fituara në sezonin 2013 14 në drejtimin e Antonio Konte.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono