Juventus me plan konkret, Paratici nis sulmin për Pirlon e ardhshëm

17:57 | 22/01/202017:570

Juventus po mendon për të ardhmen dhe pas Dejan Kulusevskit është gati të sigurojë shërbimet e një tjetër talenti të kampionatit italian. Objektivi i madh është Sandro Tonali, mesfushori i Brescias. 19-vjeçari cilësohet si Pirlo i ardhshëm dhe po zhvillon sezonin e parë në Serie A.

Deri tani ka shënuar një gol dhe ka dhuruar katër asiste, teksa tetorin e kaluar debutoi me kombëtaren italiane. Për Tonalin ka interesim nga shumë klube, por Fabio Paratici ka gati planin për të mbërritur tek ai.

Sipas medieve italiane, drejtori sportiv i Juventusit po tenton të blejë kartonin e lojtarit dhe ta lërë huazim deri në fund të sezonit te “Dallëndyshet”. E njëjta skemë që u përdor me Kulusevskin, por për të bindur presidentin Cellino nevojiten shumë milion euro. /abcnews.al

 

Sandro Tonali cilësohet si Pirlo i ardhshëm

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono