Juventus-Inter luajnë miqësoren

20:18 | 23/07/201920:180

Trajneri i Juventusit, Mauricio Sarri kërkon nga skuadra rezultat dhe lojë të bukur në takimin ndaj Interit. Strategu Italian zbulon disa detaje rreth formacionit shartues.

Juventusi dhe Inter do të luajnë ndeshje miqësore në Kinën e largët. Sfida mes dy klubeve ngjall një rivalitet të madh dhe këtë e vendos në dukje edhe trajneri i bardhe-zinjve Mauricio Sarri i cili në konferencën për shtyp theksoi se nuk ka miqësore me Interin.

Tekniku i bardhe-zinjve zbuloi edhe disa detaje rreth formacionit që do të hedh në fushë dhe gjendjen e lojtareve.
Juventus-Inter nuk mund të cilësohetë si një ndeshje miqësore.

Do të luajnë kundër njëra-tjetrës dy skuadra që nuk janë në formën më të mirë. Lagështia në fushë pritet ta ndërlikojë më tepër situatën.

“Do të mundohemi të luajmë si ndaj Totenhem në pjesën e dytë. Në këtë tur po stërvitemi shumë pak ndërkohë që po luajmë shumë më tepër. Faza vendimtare do të jetë nga fundi i korrikut deri në datën 10 gusht. Nuk jam i fokusuar vetëm në një repart. Krahas sulmit po punojmë edhe në mbrojtje. Ronaldo do të vazhdojë të luajë si sulmues i majtë. Duhet të jetë i lirë në fushë për të bërë diferencën. Dybala mund të luajë si një sulmues i fshehur. Dua që Juventus të ketë ritëm të lartë edhe në seancat stërvitore”.

Juventus do të luajë ndeshjen e dytë miqësore në Azi pasi fillimisht luajti ndaj Totenhem kur u mund me shifrat 3-2./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono