Juventus-Haaland: Ka lëvizje, Raiola bën kërkesat e tij

10:59 | 14/12/201910:590

Erling Haaland i ka mahnitur klubet më të mëdha në Europë, por sulmuesi i ka idetë e qartë dhe dëshiron të vazhdojë të luajë titullar.  Norvegjezi, i cili me Salzburg ia ka dalë të shënojë 28 gola deri në këtë moment të sezonit, kërkohet nga Borussia Dortmund dhe RB Leipzig në Gjermani dhe të mërkurën ai ka qenë atje për të dëgjuar ofertat.

Është vetëm 19 vjeç dhe synon t\i ngjitë shkallët gradualisht, derisa të transferohet në Premier League. Ëndrra e tij ajo është, por më parë mund të provojë kampionatin italian. Juventusi po tenton të shfrytëzojë marrëdhëniet e mira me menaxherin Mino Raiola dhe ka pasur kontakte në lidhje me Haaland.

Corriere dello Sport shkruan se Raiola është në kontakt të vazhdueshëm me drejtorin sportiv Paratici. Drejtuesit e Juventusit janë në dijeni të kërkesave të lojtarit, që kërkon 3 milionë euro në sezon plus bonuse.

Sigurisht do të duhet të paguhet edhe për kartonin e tij, rreth 30 milionë euro, një shifër që konsiderohet normale, duke pasur parasysh moshën e Haaland dhe atë që ka treguar, sidomos në Champions League. /acbnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono