Juventus, fitues i Superkupës së Italisë

22:31 | 16/01/2019

Skuadra e Juventusit është fituesja e Superkupës së Italisë për të 8 herë në histori. Bardhezinjtë mposhtën Milanit me shifrat minimale 1-0 falë golit të Cristiano Ronaldos.

Juventus është fituesja e Superkupës së Italisë për vitin 2018. Bardhezinjtë mposhjtën Milanin në Jedah të Arabisë Saudite me shifrat minimale 1-0 duke u bërë skuadra që e ka fituar me shumë këtë trofe. Loja ishte spektakolare dhe me shumë ritëm por në fund bardhezinjtë fituan edhe falë ekperiencës. Juventus e zotëroi topin në pjesën më të madhe të lojës por edhe Milani u tregua i rrezikshëm në disa raste. Pjesa e parë e lojës ishte e qetë ndërkohë që pjesa e dytë nisi me Milanin në sulm. Ishte Kutrone ai që për pak sa nuk i dha avantazhin Milanit pasi goditja e tij u ndal në traversë. Goli i parë dhe i vetëm i ndeshjes erdhi në minutë e 61. Miralem Pjaniç asiston në perfeksion për Cristiano Ronaldon  i cili i shpëton mbrojtjes së Milanit dhe realizon me kokë i ndihmuar edhe nga pakujdesia e portierit Donaruma. Portugezi shënoi që në finalen e parë me fanellën e Juventusit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono