Jurgen Uldedaj, duel për titull botëror në boksin profesionist

14:16 | 11/05/201914:160

Boksieri shqiptar, Jurgen Uldedadj, mund të fitojë një tjetër brez botëror. Lezhjani ndeshet sonte në Magdeburg të Gjermanisë, për federatën WBC.

Pas dy titujve, kërkon edhe të tretin. Boksieri shqiptar, Jurgen Uldedaj, do të provojë të fitojë titullin botëror për të rinjtë në këtë sport profesionist.

Lezhjani ndeshet sonte me polakun Krzhistof Tvardovski, në sallën e Magdeburgut, qytetit gjerman ku edhe jeton.

Ai e vlerëson shumë lart titullin e sotëm, në federatën WBC.

“Është titulli më i lartë deri në moshën 24 vjeçare dhe pas kësaj moshe arrij të futem në top 10, e cila është më e rënëdëshishme në boksin profesionist”.

Më herët, 21-vjeçari fitoi titullin kampion të Gjermanisë në peshat e mesme, pasi mundi kundërshtarin Jakub Sinek, ndërsa në dhjetor të vitit të kaluar u shpall kampion i botës në versionin ËBO, pas triumfit ndaj argjentinasit Arganjaraz.

Cilat janë synimet e Uldedajt?

“Për momentin synoj të mbroj këto dy tituj që kam dhe të shtoj dhe titullin WBO”.

Boksieri lezhjan ka 10 ndeshje në boksin profesionist për të rinjtë, duke i fituar të 10-ta, dhe dy suksese i ka me nokaut. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono