Jonuz vë pikat mbi “i”, Luftëtari i Marantas në sulm

15:11 | 22/09/201915:110

Vllaznia e Luftëtari janë gati të përballen mes tyre. Trajnerët e të dy ekipeve kanë vendosur për formacionet dhe në kampin shkodran nuk ka surpriza. Jonuz ka zgjedhur për mesfushën Sinho dhe Hygor për të zëvendësuar Krymin dhe Ramadanin, të cilët mungojnë.

Në krahun tjetër edhe Marantas ka bërë zgjedhjet e tij, duke rreshtuar një skuadër me Filin e Ziajin në sulm. Paiteris është në mbrojtje të katërkëndëshit, kurse Demo luan sërish si qendërmbrojtës. Më poshtë ju sjellim formacionet zyrtare të dy ekipeve.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 5
E diel, më 22 shtator, ora 16:00
Stadiumi “Loro Boriçi”, Shkodër

Vllaznia-Luftëtari
Vllaznia: Sherri, Gurishta, Malota, Shehi, Marku, Hygor, Sinho, Kruja, Lika, Shtubina, Zogaj. Trajner: Mirsad Jonuz
Luftëtari: Paiteris, Dushkaj, Isufi, Demo, Lala, Renja, Hyseni, Açka, Prikas, Ziaj, Fili. Trajner: Giorgos Marantas

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono