Jonuz: Merkato nuk është mbyllur ende, Superiorja shumë e fortë

21:40 | 20/01/202021:400

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz, ka folur për mediet para ndeshjes kundër Flamurtarit. Numri një i stoli shkodran preku shumë tema në lidhje me këtë ndeshje dhe me ekipin e tij.

LËVIZJET – “Stërvitjet në Ohër ishin shumë të rëndësishme për ne, zhvilluam tri ndeshje, kemi larguar disa futbollistë dhe kanë ardhur tre të tjerë. Adili e Jonuz janë në formën e duhur, ndërsa Sidorenco vazhdon të punojë dhe pas 10-15 ditësh do të jetë aty ku duhet. Jam i kënaqur me pjesën tjetër të ekipit. Po punojmë fort për ndeshjen me Flamurtarin, që është shumë e rëndësishme për ne”.

AFRIME – “Me ndryshimet e ndodhura në skuadër, gjendja është më e mirë, por kam folur me drejtorin teknik e administratorin dhe po shohim mundësinë për të marrë edhe një apo dy lojtarë të tjerë, prandaj do të presim deri në fund të janarit kur mbyllet merkato. Megjithatë, kjo tani është edhe në varësi të asaj që mund të gjejmë në këto momente.

MERKATO – “Nuk mund të themi që merkato është e mbyllur. Ne po kërkojmë sërish, që të bëjmë edhe një apo dy afrime të tjera”.

KALENDARI – “Tri ndeshjet e para që luajmë në shtëpi, janë shumë të rëndësishme për ne dhe do të tentojmë t’i kalojmë me sukses. Megjithatë, vëmendja kryesore është e përqendruar te sfida me Flamurtarin, që duhet ta fitojmë patjetër. Ne jemi të bindur për të arritur te një gjë e tillë dhe për ta mbyllur mirë xhiron e dytë të sezonit”.

FORCA E SUPERIORES – “Po, shumë e fortë. Me përjashtim të dy ekipeve, që patën edhe probleme për sa i përket mos-bërjes së merkatos dhe për këtë e thashë që duhet ta fillojmë mbarë me Flamurtarin. Me shortin që kemi në këtë start të këtij viti mund të kemi mundësi të mira për të qenë në luftë për një vend në Kupat e Europës”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono