Jonida Maliqi ndez sërish Eurovision, këndon në finale (Video)

21:55 | 18/05/2019

Jonida Maliqi me këngën “Ktheju tokës” ka kënduar e dyta sonte në finale e festivalit e Eurovision, ku dhuroi shumë emocione. Ajo ka arritur t’ia dalë më  sukses duke mbyllur performancën e saj në këtë finale. Mes skenës elektrizuese dhe zërit të saj potent Jonida përcolli shumë emocione.

Tashmë ajo duhet të presë derisa të përfundojnë së performuari të gjithë këngëtarët e shteteve të kualifikuar për finale. Duket se pritja do jetë e gjatë për këngëtaren shqiptare për rezultatin final. Të gjithë shqiptarët jashtë vendit mund të votojnë me kodin 02 nëse Jonida është e preferuara e tyre.

Në një përllogaritje të votave të jurisë si dhe televotimit do të përcaktohet renditja e saj./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono