Jo vetëm Rabiot, Juventusi gati të “rrëmbejë” një tjetër parisien

11:21 | 21/09/201911:210

Pas Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot, Juventusi po përgatit një tjetër goditje me parametra zero në merkato. I preferuari i bardhezinjve është Thomas Meunier, të cilit i përfundon kontrata me PSG verën e ardhshme.

“Daily Mail” raporton se mbrojtësi i djathtë i kombëtares belge nuk ka ndërmend të rinovojë dhe për shërbimet e tij do të ketë një duel midis kampionëve të Italisë dhe Arsenalit.

28-vjeçari është prej tre vitesh pjesë e PSG-së dhe numëron 39 ndeshje e 6 gola të shënuar me Belgjikën. Ai është gati për të provuar një aventurë të re në karrierë dhe e ardhmja është e ndarë midis Serie A dhe Premier League. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono