Jo vetëm Bonucci, Juventus përgatit rinovimin e radhës

14:38 | 20/11/201914:380

Pasi rinovoi me Leonardo Bonuccin deri në vitin 2024, Juventusi është pranë zyrtarizimit të një tjetër rinovimi. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” kanë punuar shumë gjatë këtyre ditëve dhe kanë arritur akordin me Juan Cuadradon.

Kontrata e kolumbianit përfundon në fund të këtij sezoni, por bashkëpunimi do të vijojë. Sportmediaset raporton se lojtari latin do të firmosë rinovimin deri në verën e vitit 2022, me opsionin edhe për një vit tjetër, pra deri në 2023.

31-vjeçari po kalon një formë të mirë. Sarri e ka vendosur në rolin e mbrojtësit të djathtë si pasojë e mungesave dhe Cuadrado i ka bindur të gjithë në kampin bardhezi për t’i ofruar kontratën e re. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono