Jo e negociatave, Ruçi, Francës, Holandës, Danimarkës: Ejani verifikoni reformat!

10:35 | 10/11/201910:350

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi iu është drejtuar me një letër kryeparlamentarëve të  BE-së që ishin kundër çeljes së negociatave për Shqipërinë.

Në letrën drejtuar krerëve të BE-së, kreu i Kuvendit shprehet se vendimi i pamerituar i KE-së nuk na dekurajoi, ndërsa vlerëson mbështetjen e Bundestagut dhe Kancelares Merkel. Sipas tij reformat integruese u shërbejnë qytetarëve të Shqipërisë

Ai u bën thirrje Francës, Holandës, Danimarkës që të vijnë dhe të verifikojë reformat. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono