Jeta e Mbretereshës Geraldinë vjen e rrëfyer në formën e një perralle nga Princeshë Elia

12:06 | 17/11/201912:060

Historia e Mbretëreshës Geraldinë,  vjen e rrëfyer në formën e një përralle, nga Princesha Elia Zaharia.

Trëndafili i Bardhë. Sjell jetën e saj nga fëmijeria deri në kurorëzimin në martesë me Mbretin Zog, për këtë ajo thotë se ka hulumtuar në kujtimet e saj të shkruara, në fotot e saj aq frymëzuese, në kujtimet e Princ Lekës që u rrit nën përkujdesjet e saj

Përveç rrëfimit të përrallës me një gjuhë të thjeshtë, libri vjen mjaft i kuptueshëm nga ilustrimi me mjaft mjeshtri i mikeshës se saj Ledia Kostandini.

“Trëndafili i Bardhë” ka zgjuar interes të madh në Panairin e Librit ku u bë edhe prezantimi i këtij libri./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono