Jeffrey Epstein rrezikon 45 vjet burg

14:45 | 19/07/201914:450

Rrezikon deri në 45 vjet burg, miliarderi 66 vjecar Jeffrey Epstein. Ai akuzohet për shfrytëzim seksual ndaj të miturve. I konsideruar dhe si një nga miqtë e presidentit amerikan Trump atij iu mohua liria me kusht.

I është mohuar liria me kusht miliarderit Jeffrey Epstein, i akuzuar për shfrytëzim seksual të të miturve. Faktet datojnë në periudhën 2002- 2005. Vendimi u mor nga gjykatësi federal Richard Berman, i cili u dha të drejtë prokurorëve, të cilët kishin kërkuar që të mos u jepej liria me kusht pasi ai rrezikon të arratiset.

Epstein në fakt ka dy avionë privatë. 66-vjeçari u arrestua në 6 Korrik me akuzën se kishte abuzuar me dhjetëra vajza minorene. Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij u gjetën fotografi vajzash nudo, disa prej të cilave minorene.

Gjithashtu u sekuestruan shuma të mëdha parash, diamantë, objekte artistike me vlerë dhe jë pasaportë false e viteve ’80. Nëse do të shpallet fajtor, miliarderi mund të dënohet deri në 45 vjet burg.

Epstein është një ish-mik i Bill Clinton, princit Andrea dhe Donald Trump. Pikërisht gjatë një takimi elektoral të kreut të shtëpisë së bardhë në Kaliforninë e Veriut, një person mbante në dorë parullën ku shkruhej përdhunues fëmijësh.

Një referim ky për Epstein. Por Trump u përgjigj duke thënë se nuk kishte pasur ndonjëherë simpati për të./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono