Javën e ardhshme vjen zv/ndihmës sekretari i DASH

12:14 | 03/04/2019

Zëvendës/ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer do të vizitojë Tiranën javën e ardhshme. Kjo vizitë zhvillohet në kuadër të një turi që zyrtari i lartë amerikan zhvillon në Ballkan.

Gjatë vizitës në kryeqytetin shqiptar, Palmer pritet të zhvillojë takime me Presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Në qendër të takimeve do të jenë diskutimet mbi krizën politike të krijuar pas djegies së mandateve të deputetëve të opozitës.

Zëvendësi i Hojt Brajen Ji pritet të luajë të njëjtin rol si ish-zyrtari i lartë i departamentit amerikan të shtetit pas vizitës të së cilit, 2 vjet më parë mazhoranca dhe opozita arritën një marrëveshje për të hyrë në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono