Jason Momoa, shpallet njeriu i vitit nga revista GQ në Australi

08:55 | 03/12/201908:550

Jason Momoa ishte “i vendosur” në mposhtjen e konkurrencës – përfshirë vëllezërit e famshëm të filmave Liam dhe Chris Hemsworth – për t’u shpallur si Man of the Year për GQ Australia.

Aktori 40-vjeçar i Aquaman paraqitet në kopertinën më të fundit të revistës dhe me shaka rrëfeu se mendon që e ka “merituar” vlerësimin.

“Kurrë, madje as për një milion vjet nuk kam menduar se unë do të jem ‘Man of the Year’ i GQ. Jam vërtet i shokuar që kam mundur t’i mposhtë të gjitha Hemsworthët sepse… e di… më në fund e meritoj këtë”, tha Jason. “Gjithashtu Australia, e dini që ju dua. Shpresoj të vij atje për Aquaman 2 dhe t’ju falënderoj shumë për këtë. Po, shoku!

Duke reflektuar për vitin e tij 2019, Momoa radhiti një varg mbresëlënës të projekteve filmike dhe televizive në të cilat punon, por aktivizmin dhe përpjekjet e tij për ta “përhapur vetëdijen për ndryshimin klimatik” ai e quajti “aktivitetin e tij të preferuar personal”.

Ylli shpjegoi: “Një aktivitet i preferuar personal të cilin dua ta vazhdoj ka qenë aktivizmi me të cilin jam marrë me mjedisin, për ta përhapur ndërgjegjësimin për ndryshimin klimatik.

“Pastaj padyshim që i kam bërë disa vepra të mira artistike, si “See”, dhe filmin Dune me dy prej regjisorëve të mi të preferuar Francis Lawrence dhe Denis Villeneuve. Ishte e pabesueshme.”

Në shtator, Jason u bëri thirrje liderëve botërorë t’i rrisin përpjekjet e tyre për krizën klimatike ./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono