Janku: Në Gjirokastër ndikoi në rezultat mos-eksperienca e arbitrit

23:29 | 23/01/202023:290

Albano Janku, specialist gjykimi, është i ftuar në emisionin Pressing, në ABC News. Java e 18-të e Superiore pati shumë raste të kontestuara dhe Janku foli për të gjitha rastet e dyshimta, duke dhënë mendimet e tij.

PENALLTIA E PARTIZANIT – “Është një moment i cili është gabim i arbitrit, është moment i vështirë, është gjykuar gabimisht nga Beqiri dora e Imamit. Le të themi që Imami e ka prekur me dorë. Është një moment shumë i vështirë në fushë, sepse janë afër. Por me çfarë kemi parë, topi ka rënë në kokën e Ditës. Vetëm në Gjirokastër kanë ndikuar vendimet e arbitrave. Topi bie në kokën e Ditës dhe është e padiskutueshme”.

KARTON I KUQ – “Këmba e Brojës është e shtirë në fushë dhe me të drejtë është karton i verdhë faulli ndaj Gripshit. Vendim i saktë i arbitrit. Kemi një ndërhyrje me bërryl të Brojës më pas në minutën e 39-të. Karton i dytë i verdhë”.

GOLI I LUFTËTARIT – “Kemi një krosim nga krahu i djathtë. Açka shënon dhe për mua është gol i rregullt. Fajin këtu e ka mos-eksperienca e arbitrave. Duhet të jenë më të zgjuar. Obanor nuk ka pretenduar për faull, por ka pretenduar se topi nuk e ka kaluar vijën. Arbitri ka gabuar, e padiskutueshme. Arbitri ka gabuar, le të merremi vesh. Gaboi kryesori dhe mbaroi!”

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono