James “zhyt” Nes Tziona, ekipi i Sabien Lilaj prek fundin

19:57 | 07/12/201919:570

Takimi mes Shmona dhe Nes Tziona, i vlefshëm për javën e 13-të të kampionatit izraelit të futbollit, pa dy ish-futbollistët e Skënderbeut dhe Gabalas, James Adeniyi dhe Sabien Lilaj të vihen përballë njëri-tjetrit.

Të dy skuadrat, si Shmona, ashtu dhe Nes Tziona, nuk e kanë nisur mirë sezonin dhe ndodhen në zonën e ftohtë të tabelës. Si pasojë, kjo sfidë kishte shumë vlerë dhe u luftua nga të dyja skuadrat. Duelet ishin të forta në mesfushë dhe arbitri pati shumë punë të ulë tensionin. Futbolli kaloi në plan të dytë dhe rezultati ishte 0-0 deri në minutat e fundit.

Pikërisht në minutën e 88-të, sulmuesi nigerian, James, gjen golin për Shmona, duke i dhënë fitoren dhe tre pikë të rëndësishme. Me këtë triumf, Shmona ngjitet në kuotën e 10 pikëve, ndërsa Nes Tziona e Sabien Lilaj mbetet në vend të fundit, me vetëm 8 pikë./abcnews.al

Izrael, java 13

Shmona – Nes Tziona  1-0
James 88′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono