“Jam afër formës top, duel special kundër nunit Godin. Conte? I madh”

17:30 | 01/10/201917:300

Antoine Griezmann është i përqendruar në maksimum te sfida me Interin. Francezi do të zhvillojë nesër në Camp Nou ndeshjen e parë evropiane me Barcelonën në Champions League.

Sulmuesi i kampionëve të Spanjës analizon duelin kundër zikaltërve italianë dhe vlerëson Antonio Conten. Nesër në mbrëmje do të përballet edhe me Diego Godin, shokun e qindra betejave tek Atletico Madrid.

Një duel interesant përballë mikut të ngushtë dhe në fund një koment për formën dhe përshtatjen me ekipin e ri.

INTERI – “Nuk mund të them që mbrojtja e Interit është më e forta me të cilën jam përballur deri tani te Barcelona, por jam i sigurt që Antonio Conte është një trajner shumë i mirë. Ai ka arritur gjithmonë rezultate pozitive.”

GODIN – “Të gjitha përballjet me Godin janë speciale. Diego është miku im dhe një shembull për t’u ndjekur. Ai është nuni i vajzës time, kështu që do të jetë akoma edhe më speciale. Nëse do të kem mundësinë për të përdorur truke për ta zënë në befasi, do ta bëj.”

FORMA – ”Ndihem mirë, por më duhet të përmirësohem ende te lëvizjet me top. Duhet të integrohem edhe më shumë në lojën e skuadrës, por ndihem mirë dhe ndjej besim. Mungon vetëm pak për të parë versionin tim më të mirë.” /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono