Italia shënon nëntë gola, Xhaka kompleton “pokerin” e Zvicrës!

23:12 | 18/11/201923:120

Janë mbyllur sfidat kualifikuese të Euro 2020, të programuara për sot. Golat kanë qenë të shumtë dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Italia ka shkatërruar me rezultatin 9-1 ekipin e Armenisë. Zaniolo dhe Immobile shënuan nga dy gola, ndërsa listës së golashënuesve iu bashkuan edhe Barrella, Romagnoli, Jorginho, Orsolini dhe Chiesa.

Zvicra shkatërroi Gjibraltarin me rezultatin 1-6. Itten shënoi dopieta, ndërsa Vargas, Faanscht, Benito dhe Granit Xhaka shënuan nga një gol. Greqia ka fituar me përmbysje 2-1 kundër Finlandës, ndërsa Irlanda nuk ia ka dalë të kualifikohet në Euro 2020, duke marrë vetëm një pikë pas barazimit 1-1 kundër Danimarkës.

Bosnje-Hercegovina ka shkatërruar me rezultatin e pastër 0-3 ekipin e Lihtenshtejnit, ndërsa Spanja i shënoi 5 gola kombëtares së Rumanisë. Norvegjia nuk e pati shumë të thjeshtë përballë Maltës, duke triumfuar vetëm me rezultatin e ngushtë, 1-2. Suedia fitoi pastër 3-0 kundër Ishujve Faroe./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono