Islanda nuk ia del në Turqi, barazimi kualifikon dy kombëtare

19:52 | 14/11/201919:520

Islanda nuk ia ka dalë të fitojë në “Türk Telekom Stadyumu” të Stambollit përballë Turqisë. Ndeshja është mbyllur në barazim 0-0 dhe ky rezultatet kualifikon vendasit dhe Francën.

Dueli u karakterizua nga duele të ashpra dhe pak raste për gol. Skuadra nordike nuk ia doli të shënonte, ndërsa Turqia siguroi pikën që donte. Ekipi i Gunes renditet përkohësisht në krye të grupit H me 20 pikë, ndjekur nga Franca me një pikë më pak (luan në 20:45 kundër Moldavisë).

Barazimi e ngjit Islandën në kuotën e 16 pikëve. 12 pikë numëron Shqipëria dhe një sukses kundër Andorrës i mban në lojë kuqezinjtë e Rejës për vendin e tretë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono