Ish-Presidenti Bujar Nishani në Byro Politike, 21 mars

16:41 | 22/03/2018

Ish-Presidenti i Republikës  Bujar Nishani ka qenë i ftuar në studion e Byro Politike të drejtuar nga Juli Xhokaxhi në ABC neës.

Në këndvështrimin e ish kreut të shtetit politika shqiptare ka evoluar, sfidat kanë ndryshuar, por sipas tij krahas këtij evolucioni ka një stanjacion, përsa i takon kulturës politike, sa i takon shqoqërisë shqiptare dhe aktorëve politikë.

Nishani ka folur për situatën politike në vend, reformën në drejtësi, vetingun, negociatat me Greqinë, financimet e partive politike për lobimet, procesin e integrimit dhe situatën brenda PD-së. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono