Ish-komando kërcënon gjyqtarin Bib Ndreca dhe prokurorin Eugen Beci

12:25 | 16/04/2019

Ish-komandoja Erzen Uka gjatë seancës së sotme ka kërcënuar Gjyqtarin Bib Nderca dhe Prokurorin Eugen Beci.

Ish-komando kërcënoi Gjytarin Bib Nderca dhe Prokurorin Eugen Beci dhe nuk ka pranuar të ngrihet në këmbë para gjykatës, duke thënë se:

Kam vetem allahun, do jepni llogari sapo të dal dhe s’do ikni kollaj”.

I dyshuari Erzen Uka ka qenë pjesë e Forcave të Armatosura shqiptare dhe ka shkuar dy here me mision jashtë vendit, në Irak dhe Afganistan.

Erzen Uka, 29 vjeç nga fshati Gjormë i Krujës por me banim në Tiranë është arrestuar nga policia e antiterrorit këtë fundjavë.

Ai akuzohet për veprat penale “Stërvitja për kryerjen e veprave penale me qëllime terroriste”, “Nxitja, thirrja publike dhe propaganda për kryerjen e veprave penale me qëllime terroriste” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Ditën e sotme, gjykata ka dhënë masën ‘arrest në burg’ për ish-komandon./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono