Ish e dashura e Princit Harry fton në dasmën e saj çiftin mbretëror

22:00 | 21/07/201922:000

Ellie Goulding, ish e dashura e Princit Harry, do të martohet së shpejti me Caspar Jopling dhe me këtë rast, ka ftuar në dasmën e saj edhe çiftin mbretëror. Dukesha e Kembrixhit, Kate, dhe Princi William kanë marrë ftesë zyrtare nga Goulding, por ende nuk është konfirmuar nëse janë të ftuar në dasmë edhe Meghan Markle me Princin Harry.

Siç shkruan “The Sun”, të ftuara nderi në dasmë do të jenë edhe Princesha Beatrice dhe Eugenie, me nënën e tyre, Sarah Ferguson.

William dhe Kate do t’i gëzohen festës, në të cilën do të jenë të ftuar edhe personazhe të njohur si Ed Sheeran dhe Rita Ora. Megjithatë, nuk dihet nëse Princi Harry dhe Meghan Markle do të bëhen pjesë e eventit nëse janë të ftuar.

Siç raportohet, ceremonia do të mbahet në praninë e 300 të ftuarëve në kështjellën Howard, mes të cilëve edhe shumë personazhe VIP. Mësohet se këngëtarja ka shpenzuar plot 20 mijë dollarë vetëm për lulet.

Princ Harry dhe Ellie Goulding u njohën në dasmën e Kate dhe William, ku Harry shoqëronte vëllain, ndërsa Goulding ishte e ftuar si këngëtare. Ata qëndruan të lidhur për dy vjet.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono