Ish-deputeti foto me shqiptaren që fitoi në Suedi

11:30 | 27/05/201911:300

Ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa ka postuar në Facebook foto me eurodeputeten shqiptare Arba Kokalari pas zgjedhjeve në Suedi.

“Arba Kokalari është europarlamentarja me e re! 🇪🇺 Jashtëzakonisht i lumtur per fitoren e Arbes dhe EPP e cila rikonfirmohet si parti e pare ne Suedi dhe ne te gjithe Europen. Triumfi i së djathtës në Europë është një ogur i mirë edhe për Shqipërinë!  Urime europarlamentares se pare me origjine shqiptare! Shqiptaret jane krenare për ty Arba! 🙂🇪🇺🇦🇱 Shqipëria si Evropa. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono