Ish-avokati i Trump, Michael Cohen do të dëshmojë para Kongresit

11:22 | 11/01/2019

Majkëll Kohen, ish avokati personal i Presidentit amerikan Donald Tramp, i dënuar me tre vjet burg për krime të ndryshme, do të dëshmojë para Kongresit Amerikan. Lajmi është konfirmuar nga CNN. Kjo është lëvizja e parë e rëndësishme e demokratëve, pas marrjes së kontrollit në dhomën e deputetëve, ndaj kreut të Shtëpisë së Bardhë. Një hap tjetër ishte dhe propozimi i ligjit për publikimin e detyrueshëm të deklaratave fiskale nga ana e presidentëve dhe zëvendës presidentëve. Kohen do të dëshmojë para komisionit kryesor hetimor të dhomës së deputetëve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono